Çok Amaçlı Spor Sahası Yapımı

Çok Amaçlı Spor Sahası Yapımı

Özellikle parklar içerisinde, özel mülklerde, belediyelere ait kamu yararına alanlarda tercih edilen çok amaçlı sahalarda oynanabilecek spor sayısında herhangi bir sınır yoktur. Çok sayıda sporun aynı alan içerisinde yapılmasına imkân tanıyarak, alandan tasarruf edilmesini sağlayan ve böylelikle doğru orantıda maliyete de pozitif olarak etki eden çok amaçlı sahalar; futboldan basketbola, tenis kortlarından badmintona akla gelebilecek her türlü spor için özel olarak uygulanabilir. Bu anlamda çok amaçlı saha yapımı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu olarak öne çıkar.

Genel olarak 3’lü sporlar için uygulanmaktadır. Bu 3’lü sporlar ise voleybol, badminton, hentbol; futbol, basketbol, tenis kortları gibi sıralanabilir. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu anlamda bir sınırlama yoktur. Alan boyutu yeterli olduğu takdirde, istenilen spor dalı için uygulama yapılabilir.

Nursan Spor olarak en çok tercih edilen hizmetlerimizden biri de çok amaçlı saha yapımıdır. Yılların getirdiği tecrübe ile deneyimle birlikte, uzman çalışma arkadaşlarımız ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışma planımız sayesinde ortalama olarak 2 – 4 hafta aralığında imal ederek teslimini gerçekleştirdiğimiz çok amaçlı sahalar; kalite anlamında yüksek seviyede olup uzun ömürlüdür.

Çok amaçlı spor sahası yapım maliyeti için bizi arayınız.

Çok Amaçlı Saha Zemin Uygulamaları

Çok amaçlı saha için zemin uygulaması konusunda da müşteri tercihine göre özelleştirme yapılabilir. Bu anlamda tartan zemin, poliüretan zemin, akrilik zemin ve parke zemin tercih edilebilir.

Sahalar için büyük öneme sahip olan zeminler; yanlış spor için yanlış zemin seçimi yapıldığı takdirde birçok sorunu beraberinde getirebilir. Bu anlamda spor yapan kişi sakatlanabilir veya herhangi bir kaza durumunda yaralanabilir. Eğer çok amaçlı saha zemin uygulamaları ile ilgili teknik detayları tam anlamıyla bilmiyor ve hangi zemin uygulamasını yaptırma konusunda kararsız kalmışsanız; bizlere 0 212 686 00 11 No’lu iletişim hattımız üzerinden ulaşım sağlayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tartan Zemin

Tartan zeminli çok amaçlı sahalar, esnek ve kauçuk spor alanlarıdır. Bu zeminin üretilebilmesi için EPDM granül kullanılır. Genel olarak 5 mm EPDM katman ve 8mm SBR katman olacak şekilde döküm olarak tasarlanan bu zemin türü; özellikle okullar, özel mülkler ve kapalı spor salonları içerisinde kullanılabilir.

Poliüretan Zemin

Dayanıklılık açısından en dayanıklı zemin türü poliüretan zemindir. Çünkü sıcaklığa, çizilmeye, aşınma ve deformasyonlara karşı son derece dayanıklı yapıda imal edilmiştir. İç ve dış mekanlara uygulanabilen söz konusu kaplama; tamamen esnek olan, kayma ve aşınmanın neredeyse imkansız seviyede olduğu, tek parça şeklinde uygulanan ve farklı renk seçenekleri kullanılabilen bir zemin türüdür.

Akrilik Zemin

Elastik ve kaymaz özelliği bulunan akrilik zemin; yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar ayrımı olmadan her mevsim kullanılabilecek ve her sıcaklığa karşı dayanıklılık gösterecek bir zemin türüdür. Kırılma ve çatlak meydana gelmeyen, yoğun kullanım için de uygun olan bu zemin türü, sert ve esnek zeminler şeklinde 2 farklı şekilde oluşturulabilir. Günümüzde hem açık hem de kapalı çok amaçlı sahalar için tercih edilebilir.

Parke Zemin

Parke zeminli çok amaçlı saha ise; direkt olarak kapalı spor salonları için üretilmektedir. Voleybol ve basketbolun ortak olduğu salonlarda aynı zamanda Futsal eklemesi de yapılarak 3’lü bir organize kurulabilir. Çok katlı bir sistemi bulunan parke zemin, ahşap zemine; alt tabakada yerleştirilen özel kauçuk destek sistemiyle birlikte esneklik kazandırmaktadır. Kayma konusunda oldukça yüksek direnç sağlayan bu sistemin yine çizilme, kırıma ya da deforme olma eşiği de oldukça yüksektir.

Tartan, akrilik ya da parke olmak üzere farklı çok amaçlı saha zemin çeşitleri mevcuttur. Talep ettiğiniz zemin çeşitleri fiyat bilgisi için bizi aramanız yeterlidir.

 • Çok amaçlı spor sahası ölçüleri nelerdir?

  Çok amaçlı spor sahası ölçüleri için standart bir ölçü bulunmamaktadır. Fakat en çok tercih edilen çok amaçlı spor sahası ölçüsü 18m x 36m ‘dir. Bu saha ölçüleri ile genellikle basketbol sahası, mini futbol sahası kolaylıkla inşa edilebilmektedir.

 • Çok amaçlı spor sahası zemin çeşitleri nelerdir?

  Çok amaçlı spor sahaları tartan, poliüretan, akrilik ve parke zemin olmak üzere 4 çeşittir. Kapalı çok amaçlı spor sahaları için genellikle parke ve akrilik zemin kullanılırken açık çok amaçlı spor sahaları için akrilik, tartan ya da poliüretan zemin kullanılır.

 • Çok amaçlı spor sahaları hangi sporlar için uygundur?

  Çok amaçlı spor sahaları genellikle voleybol, basketbol, tenis, futbol, hentbol ve badminton gibi sporlar için uygundur. Fakat diğer sporlar için de çok amaçlı spor sahaları yapılabilir. Bunda herhangi bir sınırlama yoktur.
 • NURSAN SPOR

  Çok Amaçlı Spor Sahaları Yapımı

  TALEP FORMU
  TOP Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
  × Bize Yazın