HALI SAHA YAPIMI

Projelendirmeden Üretim Sürecine Değin
Zamanında Tam Teslimat

AÇIK SAHA YAPIMI

KAPALI HALI SAHA YAPIMI

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA YAPIMI

blank

MİNİ SAHA YAPIMI

Halı Saha Kurulumu

Halı saha yapımı / halı saha kurulumu farklı şekillerde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Çünkü birkaç çeşit halı saha vardır ve hepsinin de yapımı birbirinden farklıdır. En çok kullanılan halı saha çeşitleri ise;

 • Açık halı saha
 • Kapalı halı saha

Olarak sınıflandırılmaktadır. Açık halı saha yapımı adından da anlaşılacağı üzere üzeri açık olan ve genellikle kış hava koşullarına çok elverişli olmayan sahalardır. Kapalı halı saha yapımı ise üzeri farklı materyaller kullanılarak kapatılan ve kış aylarında bile spor zevkinden ödün vermeden gönül rahatlığı ile kullanılabilen sahalardır.

Nursan Spor olarak halı saha yapımı hizmetimiz ile birlikte sizlere kar marjı yüksek, kullanım ömrü uzun olan suni çim halı saha kurulumu yapmaktayız. Halı saha yapımı tecrübe ve özveri ister bu yüzden halı saha yapan firmalar arasında doğru seçimi yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Nursan Spor olarak amacımız %100 müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde sizlere en kaliteli spor sahası kurulumu yapmaktır.

Açık halı saha ve kapalı halı saha günümüzde her mahallede olması gereken sosyal alanlardır. Hatta günümüzde; villa gibi özel yapılarda da suni çim saha sıklıkla görülmektedir. Bu sebepten dolayı kısa süre içinde açık halı saha yapımı ile kapalı halı saha yapımı konularının arama hacmi %100 oranında artış göstermiştir.

Detaylar kısmında; halı saha nasıl yapılır, halı saha imalatı, halı saha yapım aşamaları ve halı saha yapım maliyeti hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Halı saha imalatı; Kapalı halı saha ve açık halı saha yapımı olarak gerçekleştirilmektedir. Spor Zeminleri yapım ve çevre teli uygulama ve futbol tesis ekipmanları gibi tüm ihtiyaçlarınızı profesyonel ekibimiz ile beraber sizlere kaliteli ve hızlı bir şekilde teslim ediyoruz.

Dilerseniz Ekibimiz, size bir fizibilite çalışması sunabilir ve basit bir futbol sahası çiziminden yola çıkılarak isteğiniz doğrultusunda profesyonel bir saha çalışması yapılabilir.

NURSAN SPOR geçmiş deneyimleri ve yapmış olduğu işler ile topluma ve müşterilerine en önemli unsurun “KALİTE” anlayışı olduğunu göstermiştir.

Halı Saha İmalatı hizmetimizle siz değerli müşterilerimizin her an yanında duran firmamız Nursan Spor; bugüne kadar yüzlerce farklı halı saha imalatı yapmış ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle, eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir. Halı Saha Yapımı fiyatları ve Halı Saha Yapım Aşamaları günümüzde tarafımıza en çok yöneltilen sorular olarak dikkat çekiyor. Bu makalemizde; halı saha yapımı ile ilgili tüm detayları bulabilecek, aklınızdaki sorulara cevap bulabileceksiniz.

Hobi amaçlı, ticari amaçlı veya spor amaçlı futbol oynanan alanlar denildiğinde direkt olarak “açık halı saha” ya da “kapalı halı saha” akla gelmektedir. Bu 2 saha türü temelde aynı amaçlar doğrultusunda oluşturulsa da; yapısal farklılıkları bulunmaktadır. Kapalı halı saha yapımı aşamalarında, tavan ve çevre açısından kullanılan malzemeye göre demir ya da branda gibi ek malzemeler tercih edilerek tamamen kapatılırken, açık halı sahaların ise tavanı açıktır ve yapımında çit paneller tercih edilir.

Yukarıda belirttiğimiz etmenlere bağlı olarak halı saha yapım maliyeti değişkenlik gösterebilmektedir. En önemli soru ise yapılacak olan halı sahanın kapalı ya da açık olacağıdır.

Aşağıda açık halı saha yapım aşamalarını görebilirsiniz. Kapalı halı saha yapımı açık halı saha ile karşılaştırıldığı zaman kurulumu daha uzun süren bir suni çim saha çeşididir.

2 halı sahanın ortak noktası; topun dışarı çıkmaması için giriş – çıkışların bir kapıdan yapılmasıdır. Bu anlamda etrafı ve üzeri paneller ya da filelerle kapatılmaktadır. Açık ve kapalı halı sahalarda isteğe bağlı olarak tribün tarzında opsiyonlar da inşa edilebilir.

Kapalı halı saha yapımı esnasında tavam kurulumu işlemleri uzun sürmekte ve bu kurulumun en önemli ve titizlikle yapılması gereken kısmıdır. Aşağıda sizler için hazırladığımız sorulara yanıt bulabileceğiniz gibi halı saha kurulum aşamaları ile ilgili de detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

 • Halı saha Maliyeti hesaplama
 • 30x50 halı saha maliyeti nedir?
 • Halı saha yapım maliyeti nedir?
 • Halı saha maliyeti 2020
 • Halı saha açma maliyeti 2020 fiyatları
 • Kapalı halı saha maliyeti 2020

Gibi konu başlıklarına cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

Halı Saha Yapım Maliyeti

Halı saha yapımı fiyatları, günümüzde “X TL’dir” gibi bir tabir kullanmak yanlış olacaktır. Çünkü az önce de belirttiğimiz üzere birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenler de yine aşağıda yer almaktadır:

 • Kullanılacak Suni Çim
 • Malzeme Kalitesi
 • Halı Sahanın Yeri
 • Ölçüler
 • Altyapı
 • Aydınlatma

Bu etkenlerden en az biri bile değişik olsa, fiyat otomatik olarak değişecektir. Bundan dolayı halı saha yapımı fiyatları ile ilgili net bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Halı saha yapımı konusunda uzun yıllardan beri sektörde bulunan ve uygun fiyat – yüksek kalite iş anlayışıyla çalışan Nursan Spor firmamızı tercih edebilirsiniz. İletişim için 0 212 686 00 11 NO’lu iletişim hattımızı kullanabilirsiniz.

Halı saha yapımı fiyatları konusunda ortalama bir tutar görüntülemek istiyorsanız; sizler için Halı Saha Yapım Maliyeti başlığı altında ortalama fiyatlarla ilgili bilgi vereceğiz. Ortalama fiyatlar; sahanın açık ya da kapalı olacağına göre değişim göstermektedir. Boyutlar ortalama boyutlardır. Belirtilen fiyatlar ise kesinlikle sabit fiyatlar değildir.

 • Açık Halı Saha Maliyeti günümüzde ortalama olarak metrekare bazında 40 €’dur.
 • Kapalı Halı Saha Maliyeti, Açık halı sahaya kıyasla daha fazladır ve metrekare bazında 60 €’dur.
 • Eğer halı saha suni çimi uygulanacaksa ve bu çim standartsa metrekare bazında 24 €
 • Eğer nizami saha sunu çimi uygulanacaksa ve yine bu çim de standartsa metrekare bazında 26 € maliyet çıkacaktır.

Not: Güncel kura göre fiyatlar iniş – çıkış gösterebilir. Bu sebepten dolayı iletişime geçip, net fiyat bilgisi almadan kesinlikle karar vermemelisiniz.

Halı Saha Yapımı Maliyetleri konusunda genel olarak malzeme parası maliyet olarak doğarken; bunun yanı sıra altyapı maliyeti de bulunmaktadır. Eğer halı saha yapılacak olan dağlık ve engebeli bir yerse, arsa üzerinde zemin etüdü yapılması gerekir. Bu da yine ekstra bir maliyet demektir.

Halı Saha Yapımı, sadece futbol maçları için; uzun yıllar uğraşılarak bulunmuş ve üretilmiş sentetik çim uygulaması gerçekleştirilen halı saha alanının çevresinin çelik konstrüksiyon ile kapatılması sonucu gerçekleştirilmektedir. Eğer uygulama bu şekilde yapılmışsa, ortaya kapalı halı saha çıkacaktır. Şayet çelik konstrüksiyon yerine panel çit sistemleri tercih edilirse; yapı açık halı saha olacaktır.

Nursan Spor olarak, Halı Saha Yapımı fiyatları konusunda müşterilerimize her daim yardımcı oluyoruz. Hemen iletişime geçip, güncel kura göre “Halı Saha Yapımı fiyatları ne kadar?” Sorunuzun yanıtına ulaşabilirsiniz.

Saha Yapım Aşamaları

Halı sahalar, her geçen gün popülerliği artan ve futbol devam ettiği sürece devam edecek işletmelerdir. Oldukça karlı olan halı saha işletmeciliği, diğer sektörlere göre stresin çok daha az olduğu ve fazla yormayan bir iş olarak dikkat çekmektedir. Peki, bugün halı saha açmak isteyen bir kişi Halı saha yapımı aşamaları ile ilgili ne kadar bilgili? İşte başından sonuna bir halı sahanın yapımı…

Halı Sahanın Temelinin Atılması

 • Zemin Tesviye İşlemi

Halı saha yapımı aşamalarından ilki kesinlikle zemin tesviye işi olarak öne çıkmaktadır. Kapalı ya da açık halı sahanın inşa edileceği zemin, kepçe veya greyder yardımı ile tamamen dümdüz bir hale getirilmelidir. Alan ölçüsü belirlendikten sonra, “optik neva” ile birlikte gönyesine alınıp; buna göre uygulama süreci başlar.

 • Halı Sahanın Zemin Çevre Betonu Yapımı

Sonrasında ise; halı sahanın zemin çevre betonu atılır ve zeminin ilk yapısı böylelikle oluşturulmuş olunur. Çevre beton işlemi de tamamlanınca genel olarak 4 NO’lu kırma mıcır, yani halk arasında bilinen adıyla çakıl halı sahanın zeminine serilir. Serim işleminde makine kullanmak, sağlamlık açısından daha iyi olacaktır. Sonrasında ise serilen çakıl, silindir yardımıyla tamamen sıkıştırılıp zemine yapıştırımalıdır.

 • Çakıl Taşları ve mıcır Serimi

Sonra bu çakılın üzerine, 10 cm yükseklik oluşturacak şekilde 1 NO’lu kırma mıcır, yani nohut büyüklüğü bulunan çakıl taşları serilir ve alan düz hale getirilir. Alan düz hale getirildikten sonra çakıl üzerine halı serme aşaması başlar.

Böylelikle Halı Saha Yapımı aşamalarında temelin sonuna gelinmiş olur. Temelin sonrasında ise; Çelik yapı işi başlar. Ardından panel çit sistemleri, ağ sistemleri ve kale inşa edilir. Böylelikle halı saha yüzeysel olarak oluşturulmuş olur. Kapalı halı saha da bu süreç yapılan alan büyüklüğüne göre 1 aya kadar uzayabilir. Açık halı sahada, süreç daha kolay işler ve maksimum 2 hafta sonra bu noktaya gelinir.

Yukarıda yer alan aşamalar tamamlandıktan sonra bir yönden Halı saha yapımı aşamaları tamamlanmış demektir. Çünkü oynanacak zemin ve kenarları ortaya çıkar. Fakat; “ince işler” adı verilen detaylar eklenmelidir.

 • Aydınlatma Sistemlerinin Kurulumu

Aydınlatma sistemi kurulur. Bu aydınlatma sistemi tamamen müşterinin istek ve arzuları dahilinde yapılır. Yani hangi ışıkların, hangi renkte olacağı ve bunun yanı sıra kaç W’lık olacağı istek üzerine yapılır. Aydınlatma sisteminin tamamlanmasıyla eğer skorboard eklenecekse; bunun elektrik sistemi kurulur ve eklemesi yapılır.

Halı Saha açık değil, kapalı halı saha ise; branda ile kaplanma işlemi bulunmaktadır. Halı sahanın üzeri brandayla kaplanır. Eğer lüks bir halı saha isteniliyorsa, kaplama için branda yerine direkt olarak yapı malzemeleri de tercih edilebilir.

Halı Saha Yapım aşamalarında son adım suni çim döşeme işlemidir. Su çim döşeme işlemi sonrasında; halı saha tamamıyla kullanılabilir bir hale gelmektedir. Zemin oturması, fonksiyonel bir şekilde kullanılması birkaç günlük kullanımdan sonra sağlanabilmektedir. Suni çim, çakıl üzerine serilen halıya yapıştırma yoluyla eklenir. Nursan Spor tarafından halı saha yapımında kullanılan tüm suni çimlere en az 5 yıl garanti verilmektedir.

Halı saha yapımı, halı saha imalatı, halı saha imalatı ve halı saha yapım maliyeti ile ilgili her türlü soru, görüş, öneri istek ve şikayetleriniz için  0 212 686 00 11 NO’lu iletişim hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Halı Saha Bakımı Nasıl Yapılır?

Suni çim halı saha bakımı oldukça kolay bir işlemdir. Suni çim saha bakımı doğal çim saha ile karşılaştırıldığı zaman oldukça kolaydır. Suni çim halı saha bakımıbirkaç aşama ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

 1. Zemin üzerinde biriken yabancı maddeler bir süpürge yardımı ile toplanmalıdır.

Bu işlemin amacı zemin üzerinde biriken maddelerin suni çime ve zemin yapısına ve sporcuya zarar vermesini engellemektir. (sigara izmariti, çöp, taş) Bu işlem halı sahanın kullanım sıklığına bağlı olarak haftada bir yapılabilir.

 1. Suni çim saha kurulumu esnasında eklenen granüller zamanla hareket esnasında çevreye savrulmaktadır ve saha zemin dengesini sağlayan granülde eksilme yaşanmaktadır.

Yaklaşık 5-6 ayda bir granül takviyesi yapılarak saha zemininin düzgün bir hal alması sağlanmalıdır. Bu sayede oyun performansını etkileyecek önemli bir unsur ortadan kalkmış olur.

 1. Yaz aylarında suni çim aralıklı olarak sulanmalıdır.

Havalar çok sıcak olduğu zaman suni çimler yumuşayabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için yapılacak en kolay işlem suni çimlerin sulanmasıdır. Doğal çim gibi çok yüksek miktarda sulama gerektirmeyen suni çim bu konuda size ekstra bir maliyet de yansıtmayacaktır.

Suni çim bakımı için bilinmesi gereken şeyler bu kadardır. Nursan Spor ile iletişime geçerek hem halı saha kurulumu hakkında detaylı bilgi alabilir hem de suni çim bakımı hakkında en profesyonel bilgiye ulaşabilirsiniz.

Suni Çim Halı Saha Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Suni çim yapısı sebebiyle kullanım ömrü oldukça uzun olan bir zemin kaplama malzemesidir. Bununla birlikte suni çim kullanım ömrü en az 10 yıldır, eğer bakımları doğru bir şekilde yapılır ise suni çim kullanım ömrü 15 seneye çıkabilmektedir.

Bununla birlikte suni çim özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Kullanım ömrü oldukça uzundur.
 • Doğal çimler ile karşılaştırıldığı zaman bakım maliyeti oldukça düşüktür.
 • Çok sık sulama gerektirmez.
 • Bakımı oldukça kolaydır.
 • Uzun vadede çok mantıklı bir yatırımdır.
 • UV ışınlarına karşı dayanıklı olduğu için 4 mevsim canlı renklerini korur.

Sizler de suni çim halı saha yapımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz Nursan Spor Türkiye’nin en iyi suni çim üreticisi şirketidir. Bu noktada %100 müşteri memnuniyeti için elimizden gelenin en iyisini yapmakla sorumluyuz ve sizler için en iyi halı saha yapımı işlemini gerçekleştiriyoruz. Halı sahanızın ölçüsüne bağlı olarak 30 x 50 halı saha yapımı gibi farklı ölçülerde halı saha kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz.

Spor Sahası Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Spor sahaları son dönemde giderek popüler olmaya başlayan ve sık sık tercih edilen saha türlerinden olmaktadır. Spor sahaları hem amatör hem de profesyonel olan sporcular için çok önemlidir. Hangi spor yapılacak olursa olsun spor sahaları hem estetik durmalı hem de sporcuları zorlamayacak kalitede yapılmalıdır.

Spor sahasının yapımında spor sahasının zemininden sporcuların konforu ve en iyi şekilde spor sahasını kullanabilmesi için bütün detaylar düşünülmelidir. Yapacağınız spor sahası ne kadar kullanışlı olursa o kadar talep görür. İşlevsel ve fonksiyonel spor sahaları ile hem yapılan sporun kalitesi artmakta hem de ticari amaçla işletilen mekanların kar marjı artmaktadır.

Spor Sahası Yaptıracaklar Dikkat!

 • Yaptıracağınız spor sahasının ulaşımı oldukça basit olmalıdır.

Şehir merkezinde veya şehir merkezine yakın yerlerde olan spor sahaları daha çok talep görmektedir. Talep görülmesindeki en büyük sebep ise spordan çıktıktan sonra yorulan kişilerin bir an önce eve gitmek istemesinden dolayıdır. Bu yüzden ulaşım araçlarının – otobüs, tramvay, metro – geçtiği yerler olmalıdır.

 • Spor sahasının ölçüleri oldukça önemlidir.

Fazla büyük veya fazla küçük olan spor sahaları oyuncuların gereğinden fazla yorulmasına sebep olacaktır. Saha boyutları ideal biçimde yapılması gerekir. Spor sahası yapımı konusunda uzman bir firmadan yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

 • Kapalı bir spor sahası yapacaksanız her mevsim kullanılabileceğini unutmayınız. 

Açık spor sahaları daha çok yazın ve yaz dönemlerinde tercih edilir. Dört mevsim kullanılabilecek bir spor sahası tercih sebebi olacaktır.

 • Spor sahanın arsası size ait olabileceği gibi arsa kiralayarak üzerine spor sahası tesisi kurmakta mümkündür.

Ancak kiralama esnasında uzun sureli kiralama yapmaya dikkat edilmesi gerekir ki talep artışı öldürülmesin.

 • Spor sahasının içerinde olacak kafeterya bölümünün büyük olması hem sporcular hem de eğitmenler için harika olacaktır.

Burada spor sahasının içerisinde bulunan her ne varsa düzenli olması gerekir.

Spor Sahası Nasıl Olmalıdır?

 • Spor sahası yapımında kullanılacak sentetik çim güneş ışınlarına dayanıklı ve UV korumasının olması gerekir.

Bu sayede daha uzun ömürlü ve daha sağlam bir spor sahası elde edersiniz. Eğer kaliteli bir suni çim tercih ederseniz sahanın kullanım ve yenileme ömrü daha uzun olacaktır. 

 • Aydınlatmanın en iyi şekilde olması gerekir.

Sahanın aydınlatması kapalı halı sahalarda ortadan, açık halı sahalarda yanlardan aydınlık bir şekilde aydınlatılması lazımdır. Spor sahalarda asla karanlık, kör nokta olmamalıdır. Kapılarının sağlam ve dayanıklı olması önemlidir. Kullanılacak panel benzeri ürünlerin darbelere karşı sağlam olması da önemli bir husustur.

 • Spor sahanızın içerine çok amaçlı saha yapacaksanız eğer, planın ve programının önceden hazır olması gerekir.

Ayrıca sporcuların soyunma odası geniş olmalıdır. Mümkünse banyo bulundurulmalıdır. Soyunma odasının duvarlarının tavana kadar fayans olması gerekir. Banyolarda ise sabun ve şampuanların bulundurulması gerekmektedir. Saç kurutma makinesinin olması gerekir.

 • Spor sahaların genel olarak taşınmaz olduğu için tesisin iyi kurulması ve halı sahanın sosyal tesislerinin başka sporlar da yapmaya elverişli  olması gerekir.

Bu sayede insanların ailece ve keyifli vakit geçireceği ortamlar şeklinde tasarlanıp yapılması çeşitliliği artıracak ve ayrıca müşteri memnuniyeti sağlayacaktır.

 • TSE garantili suni çimin, zemine döşenmeden önce zeminin en düz haline getirilmesi gerekir.

Girinti çıkıntı veya yükseklik alçaklık olmamalıdır. Serinletme sisteminin olması burada çok önemlidir. Spor yaparken terleyen oyuncuların hasta olmayacakları ve onları çarpmayacakları bir şekilde yapılması en doğru olan serinletme sistemidir.

 • Spor sahasındaki tavan ve yan ağların en gergin şekilde ve yüksek bir biçimde çekilmelidir.

Topun tavana değmemesi gerekir. Eğer açık bir spor sahası tercih edecekseniz de üzerinin kapatılması önemlidir. Sporcuların yağmurlu havalarda dahi kullanabileceği bir spor sahası oluşturmuş olursunuz.

 • Spor sahasının içerinde yaşanacak kaza veya oyuncunun yaralanması durumunda acil müdahale amaçlı revir bulunması gerekmektedir.

Bunun dahilinde unutulmaması gereken bir diğer konu ise depo ve jeneratör odasının olmasıdır.

 • Halı sahanın yapım aşamasında demir ebatlarına ve beton malzemeye dikkat edilmeli, mümkünse en iyisi ve en kalitelisinin olması gerekir.

Halı sahalarda insanların ailece vakit geçirmesini sağlamak için maçları tribünden izlerken özellikle kafeterya kısmında çeşit zengin olmalı buradan da bir gelir sağlanma yoluna gidilmelidir. Gerekirse servis dahi konulmalıdır.

TALEP FORMU

 • Halı saha yapmak ne kadara mal olur?

  Halı saha yapım maliyeti standart 50 x 30 metrekare sahalar için ortalama 2021 fiyatı 600.000 ile 800.000 TL arasında değişmektedir. Açık halı saha yapım maliyeti ise daha az malzeme kullanılacağından 300.000 ile 400.000 TL arasında değişmektedir.

 • Halı saha zemini nasıl yapılır?

  Halı saha yaparken çim halı kullanılır. Suni çim halı saha zeminine serilmeden önce halı saha yapılacak alanın zemini düzeltilir. Daha sonra zemine drenaj kanalları açılır. Ardından çim halı zemine serilir. Çim halı serildikten sonra zemine SBR granül eklemesi yapılır. Son olarak fazla olan çim halılar kesilir ve saha çizgileri çekilerek halı saha yapımı tamamlanır.

 • Halı saha yapmak için kaç metrekare lazım?

  Standart halı saha ölçüleri 30 x 50 metrekaredir. Ticari futbol sahaları için standart bir ölçü yoktur. Farklı ölçülerde halı saha kurulumu yapılabilir.

 • TOP Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
  × Bize Yazın